Vysokoškolské katolické hnutí Praha, z. s. je společenství vysokoškoláků a mladých pracujících. Jeho cílem je těmto lidem poskytnout adekvátní zázemí během jejich studijních let, nabídnout prostor pro duchovní růst, navazování přátelství, vzdělávání a smysluplné trávení volného času. Aktivity VKH zahrnují duchovní, kulturní, sportovní i společenská odvětví a konají se v pravidelných i nepravidelných intervalech během celého akademického roku. Hlavním rozcestníkem pro nově příchozí i pravidelné účastníky je studentská mše svatá slavená každou středu v 19 hod. v kostele sv. Ignáce z Loyoly na Karlově náměstí.
VKH
Vysokoškolské katolické hnutí Praha
Studentské (rytmické) mše svaté
Konají se pravidelně každou středu od 19 hod. u sv. Ignáce za účasti průměrně 100–150 studentů a dalších spřízněných duší. Některé mše bývají něčím výjimečné, např. velká zahajovací mše akademického roku, misijní mše, adventní mše v kostele sv. Salvátora nebo ekumenická modlitba.
Se mšemi VKH Praha je také neodmyslitelně spojena spolupráce se scholou Rytmig, která je každý týden doprovází.
Po mši jsou pravidelně všichni zváni do Družinského sálu k dobrému občerstvení a na „kus řeči“ se starými známými i novými tvářemi.


